Databáze podpořených projektů

Níže najdete projekty neziskových organizací a institucí, které Nadace OSF podpořila od roku 2010 dále. Databázi průběžně doplňujeme.

V případě, že máte k podpořeným projektům dotaz, kontaktujte prosím manažera či manažerku příslušné programové oblasti.

Výběr podpořených projektů

Kraj
 
Rok
 
Programová oblast
 

Nalezeno 0 výsledků

Priority polského předsednictví: Česká perspektiva

Programová oblast:East East: Mezinárodní spolupráce
Organizace:Asociace pro mezinárodní otázky (AMO)
Město:Praha
Kraj:Praha
Rok:2010
Částka:37 000 Kč
Pražská Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) ve spolupráci s polským think tankem Polish Institute of International Affairs (PISM) zorganizovala odborný seminář na téma Priority polského předsednictví: Česká perspektiva. Seminář se za přítomnosti klíčových expertů z obou zemí a také zástupců polské a maďarské ambasády uskutečnil ve dnech 1. -2. prosince 2010 v Černínském paláci v Praze. Polsko, které převzalo předsednické žezlo od Maďarska, se v deklarovaných prioritních oblastech svého předsednictví vesměs shoduje s tématy, která jsou považována za podstatná i v české zahraniční politice. Seminář tak umožnil podrobnou česko-polskou diskuzi a snažil se zodpovědět otázku, zda shoda na prioritních oblastech znamená také společné politické zájmy.

Zpráva z konference, která shrnuje hlavní závěry a doporučení účastnících se odborníků, je ke stažení zde: http://www.amo.cz/publikace/evropa/conference-report-priorities-of-polish-presidency-czech-perspective.html

Podpořené publikace

Mladí lidé a veřejné politiky v České republiceV České republice proběhl rozsáhlý výzkum zaměřený na mladé lidi. Cílem bylo poskytnout přehled o různých oblastech státní politiky, která ovlivňuje životy mládeže. Výzkumníci se zaměřili na oblast formálního i neformálního vzdělávání, zaměstnanosti, zdraví, sociální oblast a oblast bydlení.
 
Jak otevírat data?Příručka Jak otevírat data je určena starostům, úředníkům, programátorům, laikům a všem, kteří chtějí ve svém úřadě či obci otevírat data. Je rádcem pro začátečníka, ale současně dovede navést k cíli a inspirovat i odborníka na otevřená data.
 
Činnost a pracovitost českých europoslanců v období 2009–2014Nadace Open Society Fund Praha vydala unikátní a v Česku poprvé sestavený žebříček hodnotící práci tuzemských poslanců Evropského parlamentu za volební období 2009-2014.
 

>>