Výběr novinek

Programová oblast
 

Nalezeno 105 výsledkůNovinky

Nalezeno 105 výsledků
Řazení:

Fond Otakara Motejla představuje “Prague Hacks”, největší hackathon nad otevřenými daty Prahy

Fond Otakara Motejla představuje “Prague Hacks”, největší hackathon nad otevřenými daty Prahy

Fond Otakara Motejla spojil síly se StartupYardem, reSITE, GisMentors, Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy, IBM a  Nadací Vodafone a Microsoftem, aby zlepšili život v metropoli. 12. - 14.  června se uskuteční maraton kreativní práce s daty, který propojí místní vývojáře, podnikatele a tvůrčí lidi ze všech možných oborů, aby společně využili otevřená data pro zlepšení života v Praze. Událost nazvaná “Prague Hacks: Sdílené město” je neziskovou akcí a největším hackathonem nad pražskými daty. Uskuteční se v populárním coworkingovém centru Node 5, které také zajistí živý videopřenos akce.

>>

 

Povinný poslední rok předškolní přípravy ano, přípravné třídy ne

Připravovaná novela školského zákona předpokládá zavedení povinného posledního roku předškolního vzdělávání. Tento krok by měl pomoci především ohroženým dětem a jejich rodinám dostat vzdělávání a péči k dětem co nejdříve. Součástí návrhu je možnost plnit tuto povinnost v přípravných třídách, které budou od příštího školního roku otevřeny všem dětem, ne pouze sociálně znevýhodněným.

>>

 

Novinářská cena 2014: Známe nominace v soutěžních kategoriích a vítěze ceny veřejnosti

Novinářská cena 2014: Známe nominace v soutěžních kategoriích a vítěze ceny veřejnosti

Nadace Open Society Fund Praha zveřejnila nominace na vítěze v soutěži Novinářská cena 2014. V každé soutěžní kategorii nominovala nezávislá porota tři autorky či autory s nejlepšími přihlášenými pracemi. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v úterý 28. dubna 2015 za účasti zástupců médií, porotců a dalších osobností. O prvním vítězi soutěže již také rozhodla veřejnost v online hlasování. Česko-slovenskou cenu veřejnosti za příspěvek, který měl za poslední rok největší společenský dopad, nebo zásadně přispěl k posílení práv občanů, získal Petr Třešňák z týdeníku RESPEKT za emotivní reportáž o umírání dětí v Česku.

>>

 

Do Roma Children Have Equal Opportunities in Education?

Do Roma Children Have Equal Opportunities in Education?

Roma children still encounter racially motivated bullying and discrimination in schools in the Czech Republic. Since the Czech Republic failed to sufficiently safeguard the right of these children to education, it lost a case at the European Court for Human Rights in Strasbourg in 2007 brought by eighteen children from the Ostrava region (judgment D. H. and Others v. the Czech Republic).

>>

 

Mají romské děti rovné šance na vzdělání?

Mají romské děti rovné šance na vzdělání?

Romské děti se ve školách v České republice nadále potýkají s rasově motivovanou šikanou a diskriminací. Protože český stát nedokázal dostatečně zajistit právo těchto dětí na vzdělání, prohrála Česká republika u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku spor s osmnácti dětmi z Ostravska (rozsudek D.H. a ostatní vs. Česká republika).

>>

 

Fórum pro otevřená data získalo Cenu Ministerstva vnitra za rozvoj ICT

Fórum pro otevřená data získalo Cenu Ministerstva vnitra za rozvoj ICT

V pondělí 13. dubna 2015 převzali zástupci Fóra pro otevřená data Cenu ministra za přínos k rozvoji informačních a komunikačních technologií ve veřejné správě. Ministerstvo vnitra ocenilo Fórum za dlouholetou podporu a propagaci otevřených dat.

>>

 

Vyhlásili jsme grantovou výzvu Společně bez předsudků

Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s Open Society Initiative for Europe vyhlašuje grantovou výzvu Společně bez předsudků 2015. Tato grantová výzva reaguje na neustávající protiromské nálady ve společnosti, na dlouhodobě neuspokojivou mediální prezentaci témat souvisejících s Romy ve veřejném prostoru, na neefektivní lokální opatření zaváděná s deklarovaným cílem zlepšit sousedské vztahy a na přetrvávající aktivity pravicově extremistických hnutí.

>>

 

Nadace OSF vyhlašuje vítězné projekty, které získají granty z Norských fondů

Nadace OSF vyhlašuje vítězné projekty, které získají granty z Norských fondů

Nadace Open Society Fund Praha vyhlašuje projekty, které uspěly v posledních grantových výzvách programu Dejme (že)nám šanci financovaného z Norských fondů. Posledních 22,5 milionů korun rozdělí Nadace OSF mezi 22 projektů.

Z toho 13 je zaměřeno na rovné příležitosti žen a mužů a 9 na snižování domácího násilí.

>>

 

Začíná online hlasování Česko-slovenské ceny veřejnosti!

Začíná online hlasování Česko-slovenské ceny veřejnosti!

Dnešním dnem začíná online hlasování o Česko-slovenskou cenu veřejnosti, ve kterém mohou čtenáři a diváci v Čechách i na Slovensku vybrat nejzajímavější a nejpřínosnější novinářskou práci přihlášenou do soutěže Novinářská cena 2014. Autor či autorka příspěvku s největším počtem hlasů získá Česko-slovenskou cenu veřejnosti spojenou s odměnou ve výši 20 000 Kč. Rozhoduje se mezi deseti nejlepšími příspěvky.

>>

 

Otestujte si své občanské znalosti v zábavném kvízu

Otestujte si své občanské znalosti v zábavném kvízu

Víte, kde zjistíte, zdali politici v diskuzích mluví pravdu nebo kolik Vaše radnice vydává na sport či kulturu? Vyzkoušejte si, kolik toho víte o fungování našeho státu, a jak rychle si dokážete dohledat důležité informace!

>>

 

 

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Podpořené publikace

Mladí lidé a veřejné politiky v České republiceV České republice proběhl rozsáhlý výzkum zaměřený na mladé lidi. Cílem bylo poskytnout přehled o různých oblastech státní politiky, která ovlivňuje životy mládeže. Výzkumníci se zaměřili na oblast formálního i neformálního vzdělávání, zaměstnanosti, zdraví, sociální oblast a oblast bydlení.
 
Jak otevírat data?Příručka Jak otevírat data je určena starostům, úředníkům, programátorům, laikům a všem, kteří chtějí ve svém úřadě či obci otevírat data. Je rádcem pro začátečníka, ale současně dovede navést k cíli a inspirovat i odborníka na otevřená data.
 
Činnost a pracovitost českých europoslanců v období 2009–2014Nadace Open Society Fund Praha vydala unikátní a v Česku poprvé sestavený žebříček hodnotící práci tuzemských poslanců Evropského parlamentu za volební období 2009-2014.
 

>>