Výběr novinek

Programová oblast
 

Nalezeno 105 výsledkůNovinky

Nalezeno 105 výsledků
Řazení:

Studenti se mohou ucházet o milionová stipendia na střední školy v USA a Velké Británii

Studenti se mohou ucházet o milionová stipendia na střední školy v USA a Velké Británii

Srdečně vás zveme na informační seminář pro zájemce, který se uskuteční ve čtvrtek 30. října od 15. hodin v Era svět (Jungmannovo náměstí 767, Praha 1). Na semináři se dozvíte více o zahraničních školách a výběrovém řízení, ale i zkušenosti těch, kteří v zahraničí studovali.

Nadace Open Society Fund Praha a skupina Pioneer Investments zahajují další ročník stipendijního programu, v němž desítka českých studentů a studentek získá roční stipendia na soukromé střední školy ve Velké Británii a USA. Při výběru studentů rozhoduje především nadání a motivace, hlásit se mohou do 3. prosince 2014. Rok v zahraničí již díky programu strávilo více než 260 mladých lidí.

>>

 

Volbami to nekončí! Sledujte práci radnic s pomocí NášStát.cz

Volbami to nekončí! Sledujte práci radnic s pomocí NášStát.cz

V půlce října jsme u voleb rozhodli, kdo bude další čtyři roky stát v čele naší radnice. Volbami to ale nekončí!  Každý občan má spoustu možností, jak se se aktivně podílet na zlepšování života ve svém městě či vesnici. Velkým pomocníkem jsou různé online nástroje, které pro vás sdružujeme na NášStát.cz. Díky nim můžete zjistit, jak vaše obec hospodaří, oznámit úředníkům nedostatky veřejného prostoru nebo sledovat kvalitu ovzduší.

>>

 

Začíná hlasování o anticenu Sexistické prasátečko

Začíná hlasování o anticenu Sexistické prasátečko

Dnes v pravé poledne, začne hlasování o nejsexističtější českou reklamu v šestém ročníku soutěže Sexistické prasátečko. Hlasování bude spuštěno na stránkách soutěže www.prasatecko.cz. Letos bylo do soutěže nominováno celkem 100 reklam, což je nejvíce za celou historii soutěže. Lidé mohou hlasovat do 15. listopadu. Slavnostní vyhlášení soutěže bude 20. listopadu a večerem bude provázet Lejla Abbasová, která se již zapojila do boje proti sexistické reklamě.

>>

 

zIndex – hodnocení měst podle zakázek v letech 2011-2013

zIndex – hodnocení měst podle zakázek v letech 2011-2013

Mezi městy v ČR existují dramatické rozdíly v kvalitě vypisovaných zakázek. Měří je nový web zIndex.cz, který spouštějí výzkumníci z Univerzity Karlovy ve spolupráci se sdružením Oživení. Jejich žebříček vedou města jako Orlová nebo Třebíč, na opačném konci se nachází Praha a Hradec Králové. Autoři plánují podobná srovnání publikovat pravidelně a motivovat tak města ke zlepšení.

>>

 

Život 90 představuje nový projekt, pomůže týraným seniorům

Život 90 představuje nový projekt, pomůže týraným seniorům

Nový projekt „Podpora seniorů ohrožených a postižených domácím násilím a týráním“ se věnuje různým etapám pomoci týraným seniorům - od prevence, přes rozpoznání obětí pracovníky sociálních služeb a akutní pomoc seniorům až po posílení mezioborové spolupráce v komplexní pomoci obětem týrání a násilí. „Nárůst domácího násilí, kterého se na starých lidech dopouští nejčastěji jejich děti a vnoučata, a zároveň důraz projektu na mezioborovou spolupráci jsou hlavní důvody, proč jsme tento projekt podpořili,"říká Barbora Hořavová, manažerka programu Dejme (že)nám šanci v Nadaci Open Society Fund Praha.

>>

 

Hledáme stážistu/ku do mediálního oddělení

Nadace Open Society Fund Praha hledá stážistu nebo stážistku do mediálního oddělení. Stáž je placená hodinovou mzdou (130Kč/hod) a proběhne v měsíci listopad v Praze. Práci je možno vykonávat částečně z domova, při oboustranné spokojenosti lze náplň práce rozšířit i o další aktivity mediálního oddělení Nadace OSF. Zájemci se mohou hlásit do konce října 2014!

>>

 

Místo předvolebních slibů postačí příště jediný pohled do mapy

Místo předvolebních slibů postačí příště jediný pohled do mapy

Nikdy nebylo tak snadné říct radním, co by se mělo v ulicích zlepšit. Nikdy nebylo jednodušší potřebám obyvatel naslouchat. A volby dokázaly, že se to vyplatí. Staronové vedení radnic má unikátní šanci, jak se ihned po volbách pustit do smysluplného zlepšování své obce. Úspěšní kandidáti totiž mohou začít zdarma využívat službu Lepší místo a dozvědět se tak přímo od svých obyvatel, co skutečně chtějí ve veřejném prostoru změnit.

>>

 

Vyhlašujeme veřejnou zakázku na organizaci konference

Vyhlašujeme výzvu k podávání nabídek k veřejné zakázce malého rozsahu - Organizace konference programu Dejme (že)nám šanci, jejímž zadavatelem je Nadace Open Society Fund Praha. Lhůta pro podání nabídek končí dne 24. 10. 2014 v 10:00 hodin.

>>

 

Co se dozvídáme o našem vzdělávacím systému z Education at a Glance

Co se dozvídáme o našem vzdělávacím systému z Education at a Glance

Jako každý rok v září, i letos máme příležitost nahlédnout do aktualizovaného vydání ročenky Education at a Glance, kterou vydává Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Ročenka obsahuje standardní ukazatele týkající se účasti ve vzdělávání a výdajů na jeho financování, které nám umožňují sledovat dlouhodobé trendy. Nevýhodou ročenky je skutečnost, že je založena na dva roky starých datech (letos tedy na datech z roku 2012). Tato nevýhoda je však vyvážena vysokou kvalitou prezentovaných dat, která zaručuje dobrou srovnatelnost jednotlivých zemí.

>>

 

České radnice se otevírají

České radnice se otevírají

Vyhrát volby a pak čtyři roky nerušeně vládnout? Časy se mění. České radnice díky nátlaku neziskových organizací zpřístupňují svým občanům informace, na které mají právo. Téma otevřených radnic a mnoho dalšího naleznete v novém čísle čtvrtletníku Motejl. Poradíme vám, jak pomocí místního referenda omezit ve vaší obci herny, a také jak se zorientovat v nadcházejících volbách za pomoci volebních nástrojů sdružení KohoVolit.eu. Nenechte nic náhodě a informujte se!

>>

 

 

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Podpořené publikace

Jak otevírat data?Příručka Jak otevírat data je určena starostům, úředníkům, programátorům, laikům a všem, kteří chtějí ve svém úřadě či obci otevírat data. Je rádcem pro začátečníka, ale současně dovede navést k cíli a inspirovat i odborníka na otevřená data.
 
Činnost a pracovitost českých europoslanců v období 2009–2014Nadace Open Society Fund Praha vydala unikátní a v Česku poprvé sestavený žebříček hodnotící práci tuzemských poslanců Evropského parlamentu za volební období 2009-2014.
 
Příručka datové žurnalistikyDatová žurnalistika, trend světových newsroomů, si do tuzemských redakcí teprve hledá cestu. Abychom tento rychle se rozvíjející fenomén přiblížili českým novinářům i dalším zájemcům, rozhodli jsme se vydat českou verzi The Data Journalism Handbook.
 

>>