Výběr novinek

Programová oblast
 

Nalezeno 105 výsledkůNovinky

Nalezeno 105 výsledků
Řazení:

Open Internet advocates discussed free expression and effective activism

Open Internet advocates discussed free expression and effective activism

Advocacy & Internet Summer School brought together a diverse group of activists and researchers from 24 countries to discuss the latest threats and opportunities of Internet freedom. The week-long intensive course hosted by Central European University in Budapest offered many new insights and practical case studies in freedom of expression, privacy or Internet law.

>>

 

Včasná péče se vyplatí!

Včasná péče se vyplatí!

Proč je včasná péče a předškolní výchova dětí důležitá? V prvé řadě se podílí na rozvoji dětské osobnosti. Děti se socializují, učí se spolupráci s novými kamarády, řeší mezi sebou své první problémy a nacházejí svá místa v kolektivu.

>>

 

Jak jsme si vedli v roce 2013?

Jak jsme si vedli v roce 2013?

Zajímá vás, co se nám v loňském roce povedlo, koho jsme podpořili, či na co jsme přispěli? Veškeré informace o našich aktivitách a podpořených projektech v roce 2013 naleznete ve výroční zprávě. Dozvíte se o našich grantistech i stipendistech a stipendistkách.

>>

 

Dvě studentky získaly Divokou kartu od Pioneer Investments

Dvě studentky získaly Divokou kartu od Pioneer Investments

Jedenáct středoškoláků z České republiky bude příští rok studovat na prestižních soukromých školách v USA a Velké Británii. Dvě studentky navíc získaly Divokou kartu od investiční skupiny Pioneer Investments, a každá tak obdrží finanční příspěvek v hodnotě 25 tisíc korun na náklady, které jsou nad rámec stipendia.

>>

 

Nadační fond Hyundai poskytne milion korun na 10 projektů v Moravskoslezském kraji

Nadační fond Hyundai poskytne milion korun na 10 projektů v Moravskoslezském kraji

Milion korun letos rozdělí Nadační fond Hyundai na občanské projekty, které zlepšují životní prostředí a veřejný život v obcích v Moravskoslezském kraji. Do grantové výzvy se přihlásilo 60 organizací. Deset nejlepších projektů vybrala hodnoticí komise složená ze zástupců Moravskolezského kraje, firmy Hyundai a místních komunit ve spolupráci s Nadací Open Society Fund Praha, která Nadační fond Hyundai spravuje.

>>

 

Kam kráčí digitalizace veřejné správy?

Kam kráčí digitalizace veřejné správy?

Jak komunikovat s úřady a neztratit přitom moře času? A kam směřuje digitalizace veřejné správy? To je hlavní téma nového čtvrtletníku Motejl, který jsme právě vydali. Mimo to si můžete přečíst rozhovor s kreativním ředitelem agentury Konektor Martinem Charvátem a profil Centra aplikované ekonomie, které je snad největším odborníkem na veřejné zakázky v Česku.

>>

 

Dar ze závěti považuje 58 % seniorů za správnou věc

Dar ze závěti považuje 58 % seniorů za správnou věc

Sedmnáct českých dobročinných organizací od dnešního dne propaguje mezi českými dárci možnost daru ze závěti. Nová webová stránka www.zavetpomaha.cz mapuje právnické otázky v této oblasti, trendy a statistiky ze zahraničí, příběhy českých dárců, nejčastější mýty a dnes zveřejněnou studii, podle které dar ze závěti považuje 58 % českých seniorů za správnou věc. Za kampaní „Závěť pomáhá" stojí koalice Za snadné dárcovství, jejímž členem je i Nadace Open Society Fund Praha.

>>

 

Hledáme manažera či manažerku komunikace

Hledáme manažera či manažerku komunikace

Přidejte se k nám! Hledáme do týmu manažera či manažerku na plný úvazek, který/á bude zodpovídat za externí komunikaci organizace. Hlavním úkolem nového kolegy či kolegyně bude budovat pozitivní image Nadace OSF a přispívat k dobrým vztahům s médii a veřejností. Své životopisy a motivační dopisy nám můžete poslat do 9. července 2014, přesné podmínky najdete zde

>>

 

Jedenáct středoškoláků míří na prestižní školy do USA a Velké Británie

Jedenáct středoškoláků míří na prestižní školy do USA a Velké Británie

Jedenáct středoškolských studentů a studentek z České republiky bude příští rok studovat na prestižních soukromých školách v USA a Velké Británii. Roční stipendia jim udělila Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s britskou sítí škol The Headmasters´ and Headmistresses´ Conference (HMC) a americkým programem American Secondary Schools for International Students and Teachers (ASSIST).

>>

 

Nové aplikace a mapové analýzy zlepší život Pražanů

Nové aplikace a mapové analýzy zlepší život Pražanů

Pražané ode dneška snadno zjistí, jak se liší cena pozemků v různé vzdálenosti od metra, či se mohou podívat, ve kterých městských čtvrtích je nejlepší přístup ke službám, jako jsou zastávky MHD a dětská hřiště. Šest podobných analýz a zárodků aplikací vzniklo během víkendového maratonu, na kterém programátoři pracovali s územními daty v Praze a hledali nápady na nové služby pro lepší život v hlavním městě. První pražský geodata hackathon uspořádal Fond Otakara Motejla spolu s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

>>

 

 

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Podpořené publikace

Činnost a pracovitost českých europoslanců v období 2009–2014Nadace Open Society Fund Praha vydala unikátní a v Česku poprvé sestavený žebříček hodnotící práci tuzemských poslanců Evropského parlamentu za volební období 2009-2014.
 
Příručka datové žurnalistikyDatová žurnalistika, trend světových newsroomů, si do tuzemských redakcí teprve hledá cestu. Abychom tento rychle se rozvíjející fenomén přiblížili českým novinářům i dalším zájemcům, rozhodli jsme se vydat českou verzi The Data Journalism Handbook.
 
Manipulace na Pozemkovém fondu ČRTato mediální analýza vznikla v rámci soutěže Novinářská cena 2012. Analýza se věnuje sérii článků o Pozemkovém fondu, které publikoval redaktor Vojtěch Blažek ve spolupráci s dalšími novináři v Hospodářských novinách.
 

>>