Výběr novinek

Programová oblast
 

Nalezeno 105 výsledkůNovinky

Nalezeno 105 výsledků
Řazení:

Stáhněte si zdarma výběr nejlepších prací soutěže Novinářská cena 2014

Stáhněte si zdarma výběr nejlepších prací soutěže Novinářská cena 2014

Vítězné a nominované práce od autorů a autorek 11 kategorií Novinářské ceny 2014 si můžete volně stáhnout ve 4 formátech do vašich čteček a tabletů. V e-booku naleznete všechny oceněné texty kategorií psané žurnalistiky a odkazy na příspěvky audiovizuálních a online kategorií.

>>

 

V Praze začíná mezinárodní konference o genderově podmíněném násilí

V Praze začíná mezinárodní konference o genderově podmíněném násilí

Již dnes začíná konference „Evropa bez genderově podmíněného násilí: Od závazků k činům“, kterou uspořádala Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s Agenturou Evropské unie pro základní práva (FRA) a Radou Evropy. Zúčastní se jí více než 150 hostů ze 16 zemí.

>>

 

Romští vysokoškoláci mají šanci získat stipendia i pomoc mentorů

Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s Janem Bartou vyhlašují stipendijní výzvu na podporu romských vysokoškolských studentů a studentek. Zájemci, kteří uspějí ve výběrovém řízení a získají finanční příspěvek na studium, absolvují v rámci programu také pracovní stáž a budou působit jako dobrovolníci v neziskových organizacích. Po celou dobu jim budou navíc k dispozici mentoři, kteří budou mladým Romům pomáhat vyrovnávat se s nástrahami studia na vysoké škole a získáváním prvních pracovních zkušeností. Stipendia jsou realizována v rámci projektu Nadace OSF nazvaného ”Dža pre bari škola!”. Název programu pochází z romštiny a v překladu znamená “Pojďte na vysokou školu”.

>>

 

Vyhlásili jsme výzvu Otevřená radnice 2015

Cílem výzvy je podpořit organizace, iniciativy a jednotlivce aktivní na regionální úrovni, kteří řeší lokální kauzy nebo problémy, sledují práci obecních úřadů, komunálních firem, apod. a také podpora aktivit motivující k větší občanské angažovanosti.

>>

 

Novinářskou cenu 2014 si odneslo jedenáct vítězů a vítězek

Novinářskou cenu 2014 si odneslo jedenáct vítězů a vítězek

Jedenáct vítězů a vítězek soutěže Novinářská cena 2014 získalo ocenění na slavnostním vyhlašování v pražské Galerii Louvre. Mezi 413 příspěvky, které se utkaly v soutěži, zazářili redaktoři České televize, Aktuálně.cz, Respektu a Reportér Magazínu. Soutěž pořádá Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s českým Googlem a společností NEWTON Media a.s.

>>

 

Fond Otakara Motejla představuje “Prague Hacks”, největší hackathon nad otevřenými daty Prahy

Fond Otakara Motejla představuje “Prague Hacks”, největší hackathon nad otevřenými daty Prahy

Fond Otakara Motejla spojil síly se StartupYardem, reSITE, GisMentors, Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy, IBM a  Nadací Vodafone a Microsoftem, aby zlepšili život v metropoli. 12. - 14.  června se uskuteční maraton kreativní práce s daty, který propojí místní vývojáře, podnikatele a tvůrčí lidi ze všech možných oborů, aby společně využili otevřená data pro zlepšení života v Praze. Událost nazvaná “Prague Hacks: Sdílené město” je neziskovou akcí a největším hackathonem nad pražskými daty. Uskuteční se v populárním coworkingovém centru Node 5, které také zajistí živý videopřenos akce.

>>

 

Povinný poslední rok předškolní přípravy ano, přípravné třídy ne

Připravovaná novela školského zákona předpokládá zavedení povinného posledního roku předškolního vzdělávání. Tento krok by měl pomoci především ohroženým dětem a jejich rodinám dostat vzdělávání a péči k dětem co nejdříve. Součástí návrhu je možnost plnit tuto povinnost v přípravných třídách, které budou od příštího školního roku otevřeny všem dětem, ne pouze sociálně znevýhodněným.

>>

 

Novinářská cena 2014: Známe nominace v soutěžních kategoriích a vítěze ceny veřejnosti

Novinářská cena 2014: Známe nominace v soutěžních kategoriích a vítěze ceny veřejnosti

Nadace Open Society Fund Praha zveřejnila nominace na vítěze v soutěži Novinářská cena 2014. V každé soutěžní kategorii nominovala nezávislá porota tři autorky či autory s nejlepšími přihlášenými pracemi. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v úterý 28. dubna 2015 za účasti zástupců médií, porotců a dalších osobností. O prvním vítězi soutěže již také rozhodla veřejnost v online hlasování. Česko-slovenskou cenu veřejnosti za příspěvek, který měl za poslední rok největší společenský dopad, nebo zásadně přispěl k posílení práv občanů, získal Petr Třešňák z týdeníku RESPEKT za emotivní reportáž o umírání dětí v Česku.

>>

 

Do Roma Children Have Equal Opportunities in Education?

Do Roma Children Have Equal Opportunities in Education?

Roma children still encounter racially motivated bullying and discrimination in schools in the Czech Republic. Since the Czech Republic failed to sufficiently safeguard the right of these children to education, it lost a case at the European Court for Human Rights in Strasbourg in 2007 brought by eighteen children from the Ostrava region (judgment D. H. and Others v. the Czech Republic).

>>

 

Mají romské děti rovné šance na vzdělání?

Mají romské děti rovné šance na vzdělání?

Romské děti se ve školách v České republice nadále potýkají s rasově motivovanou šikanou a diskriminací. Protože český stát nedokázal dostatečně zajistit právo těchto dětí na vzdělání, prohrála Česká republika u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku spor s osmnácti dětmi z Ostravska (rozsudek D.H. a ostatní vs. Česká republika).

>>

 

 

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Podpořené publikace

Mladí lidé a veřejné politiky v České republiceV České republice proběhl rozsáhlý výzkum zaměřený na mladé lidi. Cílem bylo poskytnout přehled o různých oblastech státní politiky, která ovlivňuje životy mládeže. Výzkumníci se zaměřili na oblast formálního i neformálního vzdělávání, zaměstnanosti, zdraví, sociální oblast a oblast bydlení.
 
Jak otevírat data?Příručka Jak otevírat data je určena starostům, úředníkům, programátorům, laikům a všem, kteří chtějí ve svém úřadě či obci otevírat data. Je rádcem pro začátečníka, ale současně dovede navést k cíli a inspirovat i odborníka na otevřená data.
 
Činnost a pracovitost českých europoslanců v období 2009–2014Nadace Open Society Fund Praha vydala unikátní a v Česku poprvé sestavený žebříček hodnotící práci tuzemských poslanců Evropského parlamentu za volební období 2009-2014.
 

>>