Výběr novinek

Programová oblast
 

Nalezeno 105 výsledkůNovinky

Nalezeno 105 výsledků
Řazení:

Výsledky jazykových testů pro studenty a studentky středních škol

Stipendijní program zveřejnil výsledky jazykových testů do programu na získání stipendií na soukromé střední školy ve Velké Británii a v USA.

>>

 

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici Open data Advocacy Officer

Nabízíme práci na plný úvazek, jejíž hlavním úkolem bude prosazování otevřených dat v České republice s důrazem na státní správu, vládu, parlament a legislativu. Životopisy a motivačního dopisy přijímáme do 15. ledna 2015.

>>

 

Přejeme Vám příjemné svátky a plni sil se na Vás těšíme v roce 2015

V týdnu 29. 12. 2014 - 2. 1. 2015 bude kancelář Nadace Open Society Fund Praha uzavřena. Těšíme se na shledání s Vámi opět v novém roce.

pf_2015-maly

>>

 

Popřejte k Vánocům originálně!

Popřejte k Vánocům originálně!

Chcete poslat svým blízkým originální přání k Vánocům?

Darujte origami srdce, pomůžete tak znevýhodněným dětem získat kvalitní vzdělání v rámci projektu Otevřená škola.

>>

 

Česko překvapivě stoupá v mezinárodním žebříčku otevřenosti veřejné správy

Česko překvapivě stoupá v mezinárodním žebříčku otevřenosti veřejné správy

Vyšel Open Data Index 2014, mezinárodní hodnocení otevřenosti dat veřejné správy. Česká republika se umístila na 12. místě. Dle Fondu Otakara Motejla, který se na průzkumu podílel, výsledky dokládají, že principy otevřených dat získávají v Česku stále silnější pozici, zároveň ale Index poukazuje na nedostatky současného stavu publikování dat veřejné správy.

>>

 

Informace k jazykovým testům pro studenty a studentky středních škol

Jazykové testy do programu na získání stipendií na soukromé střední školy ve Velké Británii a v USA proběhnou ve čtvrtek 18. 12. 2014 od 12:15 v Národní technické knihovně na Praze 6.

>>

 

O stipendium na studium v zahraničí má zájem 80 středoškoláků a středoškolaček

O stipendium na studium v zahraničí má zájem 80 středoškoláků a středoškolaček

Celkem osmdesát studentů a studentek středních škol by chtělo vycestovat do zahraničí a strávit tam rok k nezaplacení. Ze všech přihlášených bude probíhat dvoukolový výběr formou testu z anglického jazyka a následným osobním pohovorem se zástupci britských a amerických škol. Jazykové testy do programu na získání stipendií na soukromé střední školy ve Velké Británii a v USA proběhnou ve čtvrtek 18. 12. 2014 od 12:15 v Národní technické knihovně na Praze 6.

>>

 

Společně bez předsudků

Společně bez předsudků

Zástupci občanského sektoru a bezpečnostních složek se potkali u kulatého stolu nad problematikou násilí z nenávisti. Navzájem se informovali o svých aktivitách a hledali prostor pro spolupráci. Akci organizovala Nadace Open Society Fund Praha na půdě Amerického centra v Praze.

>>

 

Dětská hřiště v Praze (webové stránky a mobilní aplikace: www.hristepraha.cz)

Dětská hřiště v Praze (webové stránky a mobilní aplikace: www.hristepraha.cz)

Jako otec dvou dětí jsem na internetu hledal přehled pěkných dětských hřišť. Existuje jich několik, ale žádný nevyhovoval. Popis často obsahuje nadbytečné informace (např. nejbližší policejní služebna 300 m, hřiště je určené pro děti od 1 roku apod.). Naopak obvykle chybí zmínka o zastínění plochy a žádný z přehledů nezohledňoval zajímavá místa v bezprostředním okolí hřišť. Také nebývají odlišena hřiště místního významu, od těch skutečně atraktivních a mnozí autoři lokality nenavštěvují a informace pouze stahují ze starších soupisů.

>>

 

Inkluze ze širšího pohledu aneb jak to vidí rodič

Inkluze ze širšího pohledu aneb jak to vidí rodič

Patřím do generace tzv. Husákových dětí. Za doby mého mládí děti se zdravotním postižením „nebyly“. Samozřejmě, že byly, musely být, stabilně se v České republice (resp. tehdy v Československu) rodilo (a rodí) kolem 4% dětí s postižením, ale byly „neviditelné“. Hodně z nich vyrůstalo v ústavech, další prožily život v izolaci v rodinách, s nálepkou nevzdělavatelný či osvobozený od povinné školní docházky. V normálních školách nebylo možné potkat dítě s tělesným či smyslovým hendikepem, o mentálním postižení ani nemluvě.

>>

 

 

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Podpořené publikace

Mladí lidé a veřejné politiky v České republiceV České republice proběhl rozsáhlý výzkum zaměřený na mladé lidi. Cílem bylo poskytnout přehled o různých oblastech státní politiky, která ovlivňuje životy mládeže. Výzkumníci se zaměřili na oblast formálního i neformálního vzdělávání, zaměstnanosti, zdraví, sociální oblast a oblast bydlení.
 
Jak otevírat data?Příručka Jak otevírat data je určena starostům, úředníkům, programátorům, laikům a všem, kteří chtějí ve svém úřadě či obci otevírat data. Je rádcem pro začátečníka, ale současně dovede navést k cíli a inspirovat i odborníka na otevřená data.
 
Činnost a pracovitost českých europoslanců v období 2009–2014Nadace Open Society Fund Praha vydala unikátní a v Česku poprvé sestavený žebříček hodnotící práci tuzemských poslanců Evropského parlamentu za volební období 2009-2014.
 

>>