Výběr novinek

Programová oblast
 

Nalezeno 105 výsledkůNovinky

Nalezeno 105 výsledků
Řazení:

Konference Otvírejme radnice II

Srdečně zveme na konferenci Otvírejme radnice II., věnovanou tématu transparentní komunální politiky, která proběhne v sobotu 21. 3. na pražské Vysoké škole ekomické. Cílem akce je poskytnout odborné zázemí a zkušenosti pro zprůhlednění místní politiky a propojit nové zastupitele s více zkušenými protějšky, aktivními občany a experty z akademické i nevládní sféry.

>>

 

O Novinářskou cenu 2014 soutěží 413 příspěvků

O Novinářskou cenu 2014 soutěží 413 příspěvků

Celkem 290 autorů a autorek soutěží letos v jedenácti kategoriích Novinářské ceny, kterou pořádá Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s českým Googlem a společností NEWTON Media. Do soutěže byly přihlášeny přes čtyři stovky příspěvků, které nyní hodnotí odborné poroty. Ty nejlepší budou vyhlášeny na konci dubna.

>>

 

Jak je složité získat novinářské ocenění?

Jak je složité získat novinářské ocenění?

Rozpravy o českých médiích se ve čtvrtek 26. března zaměří na kvalitu české žurnalistiky. Exklusivními hosty budou porotci a vítězky Novinářské ceny: Štefan Hríb a Karel Hvíždala a Lenka Svobodová s Danielou Drtinovou.

Dozvíte se, jak je složité dělat kvalitní žurnalistiku a co vše je potřeba obětovat, abyste za ni byli oceněni. 

>>

 

Open Data Day 2015 - programátoři pomohou neziskovkám

Open Data Day 2015 - programátoři pomohou neziskovkám

Letošní den otevřených dat připadá na sobotu 21. února. Komunity nadšenců od Kosova až po Japonsko organizují setkání, diskuse nebo hackathony. Ani Česká republika nesmí zůstat pozadu, Fond Otakara Motejla proto pořádá Data Subotnik, pracovní sobotní odpoledne s otevřenými daty. Cílem je pomoci neziskovkám vyřešit konkrétní problémy a zmapovat stav otevřenosti pražských dat. Přidejte se!

>>

 

Czech nonprofits and parents sign open letter rejecting law's definition of mental disability

Czech nonprofits and parents sign open letter rejecting law's definition of mental disability

Representatives of nonprofit organizations and members of the informal Parents for Inclusion (Rodiče za inkluzi) alliance sent an open letter on Friday, 6 February to Czech Prime Minister Bohuslav Sobotka about an amendment to the Schools Act that is currently undergoing approval. The amendment is supposed to improve the education of children with special educational needs, but according to the letter, it also includes a dubious definition of mental disability that increases the risk that children now educated in mainstream schools might be reassigned to the "practical schools" for children with "mild mental disability" in future.

>>

 

Valentýn? Udělejte radost a přispějte na dobrou věc!

Valentýn? Udělejte radost a přispějte na dobrou věc!

Co vy a Valentýn? Byla by škoda nevyužít příležitosti, kdy můžete říct milované osobě, že ji máte rádi. Řekněte to originálně a darujte origami přání.

http://origamica.cz/mojesrdcepro/otevrena-skola.html

>>

 

Neziskové organizace a rodiče znevýhodněných dětí zaslali premiérovi otevřený dopis

Zástupci neziskových organizací a členové neformální aliance Rodiče za inkluzi zaslali v pátek předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi otevřený dopis týkající se aktuálně schvalované novely školského zákona. Ta má sice zlepšit vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami, avšak podle signatářů dopisu zároveň obsahuje spornou definici mentálního postižení, která s sebou nese riziko, že do praktických škol by mohly být v budoucnu přeřazovány i děti vzdělávané dnes ve školách běžných.

>>

 

Grantisté Fondu Otakara Motejla sdíleli zkušenosti

Grantisté Fondu Otakara Motejla sdíleli zkušenosti

Jak zapojit do rozvoje veřejného prostoru nejmladší generaci nebo přimět městské podniky, aby odpovědně spravovaly svěřené miliardy? I takové otázky se řešily na setkání příjemců grantové podpory Fondu Otakara Motejla, které proběhlo 29. ledna v Café Lajka. Dvacítka organizací z různých regionů  sdílela zkušenosti, dobrou praxi i poučení z chyb. Inspirativní atmosféra podnítila nové nápadů na rozvoj stávajících projektů i budoucí spolupráci. Setkání nás nabilo energií pro další náročnou práci na zlepšování našeho státu a prošlapávání nových cest.

>>

 

Rozdělování není pro dobro všech dětí

Česká republika je opakovaně kritizována mezinárodními organizacemi, že špatně vzdělává romské žáky.  Ústředním bodem kritiky je skutečnost, že romští žáci často končí v základních školách praktických, kde jsou vzděláváni podle méně náročného vzdělávacího programu. Česká veřejnost i česká pedagogická komunita tuto kritiku většinově odmítají s tím, že děti mají v základních školách praktických výbornou péči, a že tam jsou umisťovány se souhlasem rodičů a po řádné diagnostice. Debatu o tom, zda něco neděláme špatně, v zásadě nepřipouštíme.

>>

 

Inkluzivní vzdělávání není politika, ale zájem o každého člověka.

Inkluzivní vzdělávání není politika, ale zájem o každého člověka.

Když přemýšlíme o tom, co by se děti měly ve škole učit, často nám vytanou na mysl slova klasikova: vzdělání je to, co nám zůstane, když zapomeneme všechno, co jsme se naučili ve škole. Co je tedy to, co nám zůstává? Náš pohled na druhé lidi, na život a společnost; to, jak smýšlíme sami o sobě, jaké si klademe v životě cíle a co považujeme za důležité. Zároveň ale z vlastní zkušenosti víme, že k úspěšnému pracovnímu uplatnění vedou cesty přes akademické znalosti a prokázané vědomosti. Základní instinkt je vybavit mládě co nejlépe pro přežití. Každý rodič tedy chce, aby se jeho dítě dostalo na nejlepší školy, mělo co nejlepší výsledky z testů a dosáhlo na vzdělávací dráze co nejvýše. To mu pak přinese konkurenční výhodu na trhu a lepší možnosti výběru zaměstnání.

>>

 

 

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Podpořené publikace

Mladí lidé a veřejné politiky v České republiceV České republice proběhl rozsáhlý výzkum zaměřený na mladé lidi. Cílem bylo poskytnout přehled o různých oblastech státní politiky, která ovlivňuje životy mládeže. Výzkumníci se zaměřili na oblast formálního i neformálního vzdělávání, zaměstnanosti, zdraví, sociální oblast a oblast bydlení.
 
Jak otevírat data?Příručka Jak otevírat data je určena starostům, úředníkům, programátorům, laikům a všem, kteří chtějí ve svém úřadě či obci otevírat data. Je rádcem pro začátečníka, ale současně dovede navést k cíli a inspirovat i odborníka na otevřená data.
 
Činnost a pracovitost českých europoslanců v období 2009–2014Nadace Open Society Fund Praha vydala unikátní a v Česku poprvé sestavený žebříček hodnotící práci tuzemských poslanců Evropského parlamentu za volební období 2009-2014.
 

>>