Výběr novinek

Programová oblast
 

Nalezeno 105 výsledkůNovinky

Nalezeno 105 výsledků
Řazení:

Nejen město Jáchymov přišlo o osobnost české inkluze

Nejen město Jáchymov přišlo o osobnost české inkluze

Ve věku nedožitých 62 let náhle zemřel ředitel Základní školy M. Curie – Sklodowské v Jáchymově Mgr. Jan Musil.

Jan Musil se významně zasloužil o rozvoj města Jáchymov, jeho okolí a celého Karlovarského kraje. Významně přispěl k lepšímu soužití místních obyvatel všech sociálních skupin a zastavil postupný odliv obyvatel z Jáchymova. Nástrojem kulturního a sociálního rozvoje města mu byla škola. Prostřednictvím výchovy a vzdělávání, vytvářením inkluzívních podmínek pro všechny a komunikací s rodiči dosáhl sociální soudržnosti a dobrých mezilidských vztahů.

>>

 

To nejlepší z české mediální scény za rok 2014 zhodnotí Aleksander Kaczorowski, Arnošt Wagner nebo Dana Schmidt

To nejlepší z české mediální scény za rok 2014 zhodnotí Aleksander Kaczorowski, Arnošt Wagner nebo Dana Schmidt

Nadace Open Society Fund Praha představila jména porotců a porotkyň soutěže Novinářská cena 2014. Čtyřicítka zkušených zahraničních novinářů a novinářek, respektovaných osobností kulturní, neziskové, společenské a vědecké sféry bude hodnotit příspěvky, které mohou jejich autoři a autorky, redakce i veřejnost přihlašovat do desítky soutěžních kategorií. Uzávěrka pro přihlášení příspěvků je 2. února 2015.

>>

 

Aliance Rodiče za inkluzi obhajuje práva nejen svých dětí

Aliance Rodiče za inkluzi obhajuje práva nejen svých dětí

Aliance Rodiče za inkluzi ve spolupráci s Nadací Open Society Fund Praha a Českou odbornou společností pro inkluzivní vzdělávání pořádá 27. ledna 2015 od 12. hodin v Eře svět setkání, jehož cílem je představit odborné i široké veřejnosti vizi a plán aktivit na podporu inkluzivního vzdělávání. Myšlenka vzniku této nezávislé platformy stojí na přesvědčení, že je možné vzdělávat všechny děti společně v jedné třídě. Zváni jsou nejen další rodiče, ale i ředitelé škol, úředníci MŠMT a MPSV, poslanci, zástupci neziskového sektoru a mnoho dalších.

>>

 

Otevřený dopis aliance Rodiče za inkluzi Miloši Zemanovi

Otevřený dopis aliance Rodiče za inkluzi Miloši Zemanovi

Reagujeme na skandální a protiústavní výrok prezidenta Miloš Zemana: „Vůbec se mi to nelíbí a jsem proti [inkluzi]. Sloučení handicapovaných dětí s těmi nehandicapovanými je neštěstí pro obě skupiny. Děti jsou daleko šťastnější, když jsou zasazeny do rovnocenné komunity.“

Jako rodiče dětí se znevýhodněním a postižením jsme rozhořčeni, protože trváme na myšlence, že inkluzívní postoje a inkluzívní vzdělávání je smysluplnou a reálnou variantou vzdělávání pro naše děti. Z mnoha příkladů v našich rodinách vidíme, že pokud naše děti se znevýhodněním a postižením vyrůstají v běžné komunitě, v běžném prostředí, v běžné škole, pak jsou v dospělosti schopny žít plně, spokojeně a beze strachu. Hledat pro sebe uplatnění, překonávat překážky, rozhodovat o svém životě. Také proměňují svým životem a přístupem své spolužáky, sousedy, kamarády, spolupracovníky. I oni jsou touto zkušeností lépe vybaveni vnímat odlišnost jako obohacení, vnímat jednotlivce podle jeho činů a slov.

>>

 

Vážený pane prezidente,

V reakci na středeční prohlášení Miloše Zemana k integraci postižených dětí sdílíme otevřený dopis, který prezidentu zaslala Hana Grygarová:

Vážený pane prezidente,

asi před dvěma roky se mi dostal k rukám váš text „Jak jsem se mýlil v politice“. V tomto textu píšete o tom, že v českých zemích není zvykem vést dialog. (U nás je reakcí na partnerovo stanovisko věta: Ano, rozumím. Přijedu-li však do Československa, říkáte mi: Ano, souhlasím...) Pokusím se tedy s Vámi vést dialog.

>>

 

Otevřená data pro lepší Brno

Otevřená data pro lepší Brno

Otevřená data, neboli informace ve strukturovaných a strojově čitelných formátech, které umožňují další využití, jsou aktuálním tématem veřejné správy. Otevřenost zlepšuje přístup občanů k informacím, umožňuje vznik praktických digitálních služeb a stimuluje ekonomický růst.  V praxi si to vyzkouší také zástupci brněnských městských částí na semináři Otevřená data ve službách veřejných institucí, které pro ně připravila organizace NESEHNUTÍ ve spolupráci s Fondem Otakara Motejla. Uskuteční se 15. 1. od 9:30 v Café Práh pod záštitou Jiřího Ulipa, radního pro otevřenost a IT.

>>

 

Čeští studenti cestují díky podpoře Americké ambasády na letní školu do států

Čeští studenti cestují díky podpoře Americké ambasády na letní školu do států

Již od roku 2012 můžou díky spolupráci Velvyslanectví USA a Nadace Open Society Fund Praha vybraní středoškoláci a středoškolačky strávit měsíc se svými vrstevníky na letní škole v Americe. 

Velvyslanectví každoročně nabízí jednomu až dvěma studentům či studentkám z České republiky možnost účasti na Benjamin Franklin Transatlantic Fellowship (BFTF). Program financuje vláda Spojených států amerických (http://prague.usembassy.gov).

>>

 

Prihlaste se do mentoringového programu pro začínající političky

Prihlaste se do mentoringového programu pro začínající političky

Fórum 50 % za podpory získané z programu Nadace OSF - Dejme (že)nám šanci, financovaného z Norských fondů, spouští český mentoringový program. V roli mentorek se představí zkušené české političky, v roli mentee jejich začínající kolegyně. Do programu je možné se hlásit do 16. ledna 2015. Pokud jste politička, ať již začínající nebo dlouhodobě aktivní, případně víte o někom, pro koho by program mohl být užitečný, neváhejte a přihlaste se (více informací v pozvánce).


>>

 

Parlamentní kalkulačka – vyzkoušejte si klíčová hlasování roku 2014

Parlamentní kalkulačka – vyzkoušejte si klíčová hlasování roku 2014

Nová aplikace Inventura hlasování ukazuje, kteří poslanci voliče zastupovali nejlépe. Uživatelé si v ní mohou vyzkoušet práci zákonodárců a následně se dozví, kteří poslanci hlasovali nejpodobněji. Aplikaci spustilo k příležitosti začátku roku sdružení KohoVolit.eu.

>>

 

Výsledky jazykových testů pro studenty a studentky středních škol

Stipendijní program zveřejnil výsledky jazykových testů do programu na získání stipendií na soukromé střední školy ve Velké Británii a v USA.

>>

 

 

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Podpořené publikace

Mladí lidé a veřejné politiky v České republiceV České republice proběhl rozsáhlý výzkum zaměřený na mladé lidi. Cílem bylo poskytnout přehled o různých oblastech státní politiky, která ovlivňuje životy mládeže. Výzkumníci se zaměřili na oblast formálního i neformálního vzdělávání, zaměstnanosti, zdraví, sociální oblast a oblast bydlení.
 
Jak otevírat data?Příručka Jak otevírat data je určena starostům, úředníkům, programátorům, laikům a všem, kteří chtějí ve svém úřadě či obci otevírat data. Je rádcem pro začátečníka, ale současně dovede navést k cíli a inspirovat i odborníka na otevřená data.
 
Činnost a pracovitost českých europoslanců v období 2009–2014Nadace Open Society Fund Praha vydala unikátní a v Česku poprvé sestavený žebříček hodnotící práci tuzemských poslanců Evropského parlamentu za volební období 2009-2014.
 

>>