Výběr novinek

Programová oblast
 

Nalezeno 105 výsledkůNovinky

Nalezeno 105 výsledků
Řazení:

Hledáme koordinátora/ku programu Dejme (že)nám šanci

Hledáme koordinátora/ku programu Dejme (že)nám šanci

Nový kolega či kolegyně bude zodpovídat za programovou oblast Domácí násilí a násilí na ženách/mužích. Mezi hlavními úkoly bude mít přípravu grantových výzev, administrativní podporu pro žadatele a příjemce grantu a spolupráci na výměně zkušeností s projekty v dalších zemích, kde je program financovaný z EHP/Norských fondů realizován. Podmínky výběrového řízení najdete zde, uzávěrka na zasílání přihlášek je 17. září 2014.

>>

 

Video: Proč a jak otevírat data v kostce

Video: Proč a jak otevírat data v kostce

Chcete vědět, co otevřená data jsou a jak i malé obce mohou své informace snadno a rychle zpřístupnit v otevřeném formátu? Podívejte se na krátké video. A máte-li starosty nebo zastupitele obcí mezi svými příbuznými či známými, sdílejte ho prosím!

>>

 

Jak dostat romské děti na startovní čáru?

Jak dostat romské děti na startovní čáru?

Před třemi lety jsme začali podporovat v Česku poměrně inovativní program včasné péče. Sociální pracovníci v něm pomáhají rodičům a jejich předškolním dětem ve vyloučených lokalitách a snaží se připravit děti na úspěšný nástup do školky či do školy.

Jak včasná péče funguje? Podívejte se na příběh čtyřletého Tibora, tříleté Natálky a jejich maminky z Ostravy.

>>

 

Soutěž Společně otevíráme data 2014 zahájíme večírkem

Soutěž Společně otevíráme data 2014 zahájíme večírkem

Fond Otakara Motejla připravuje 2. ročník soutěže o nejlepší aplikace nad otevřenými daty. Deset vítězných projektů získá finanční a věcné ceny. Zahájení proběhne 2. září formou večírku, který propojí poskytovatele dat a tvůrce aplikací.

>>

 

Opět přijímáme žádosti o peníze z Norských fondů

Opět přijímáme žádosti o peníze z Norských fondů

Od dnešního dne mohou obce, kraje, firmy, univerzity, nevládní a další organizace opět žádat o peníze z Norských fondů v programu Dejme (že)nám šanci. V mimořádném grantovém kole rozdělí Nadace Open Society Fund Praha 32 milionů korun na prevenci domácího násilí. Na přípravu žádosti mají organizace dva měsíce, uzávěrka je 30. září 2014.

>>

 

Hodnocení krajů: nelze dohledat smlouvy k zakázkám za 4,5 miliardy korun

Hodnocení krajů: nelze dohledat smlouvy k zakázkám za 4,5 miliardy korun

Analýza sdružení Oživení, realizovaná za finanční podpory protikorupčního Fondu Otakara Motejla, odhalila závažná pochybení v hospodaření s majetkem krajů a hl. m. Prahy. Každou pátou veřejnou zakázku zadanou kraji nelze dohledat, u téměř každé třetí zakázky chybí smlouvy, samosprávy taktéž nehospodárně pracují s volnými finančními prostředky. To jsou nejzávaznější zjištění Hodnocení krajů, průzkumu, jenž se zaměřil na zadávání zakázek, rozdělování dotací a nakládání s finančním majetkem.

>>

 

Open Internet advocates discussed free expression and effective activism

Open Internet advocates discussed free expression and effective activism

Advocacy & Internet Summer School brought together a diverse group of activists and researchers from 24 countries to discuss the latest threats and opportunities of Internet freedom. The week-long intensive course hosted by Central European University in Budapest offered many new insights and practical case studies in freedom of expression, privacy or Internet law.

>>

 

Včasná péče se vyplatí!

Včasná péče se vyplatí!

Proč je včasná péče a předškolní výchova dětí důležitá? V prvé řadě se podílí na rozvoji dětské osobnosti. Děti se socializují, učí se spolupráci s novými kamarády, řeší mezi sebou své první problémy a nacházejí svá místa v kolektivu.

>>

 

Jak jsme si vedli v roce 2013?

Jak jsme si vedli v roce 2013?

Zajímá vás, co se nám v loňském roce povedlo, koho jsme podpořili, či na co jsme přispěli? Veškeré informace o našich aktivitách a podpořených projektech v roce 2013 naleznete ve výroční zprávě. Dozvíte se o našich grantistech i stipendistech a stipendistkách.

>>

 

Dvě studentky získaly Divokou kartu od Pioneer Investments

Dvě studentky získaly Divokou kartu od Pioneer Investments

Jedenáct středoškoláků z České republiky bude příští rok studovat na prestižních soukromých školách v USA a Velké Británii. Dvě studentky navíc získaly Divokou kartu od investiční skupiny Pioneer Investments, a každá tak obdrží finanční příspěvek v hodnotě 25 tisíc korun na náklady, které jsou nad rámec stipendia.

>>

 

 

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Podpořené publikace

Činnost a pracovitost českých europoslanců v období 2009–2014Nadace Open Society Fund Praha vydala unikátní a v Česku poprvé sestavený žebříček hodnotící práci tuzemských poslanců Evropského parlamentu za volební období 2009-2014.
 
Příručka datové žurnalistikyDatová žurnalistika, trend světových newsroomů, si do tuzemských redakcí teprve hledá cestu. Abychom tento rychle se rozvíjející fenomén přiblížili českým novinářům i dalším zájemcům, rozhodli jsme se vydat českou verzi The Data Journalism Handbook.
 
Manipulace na Pozemkovém fondu ČRTato mediální analýza vznikla v rámci soutěže Novinářská cena 2012. Analýza se věnuje sérii článků o Pozemkovém fondu, které publikoval redaktor Vojtěch Blažek ve spolupráci s dalšími novináři v Hospodářských novinách.
 

>>