Výběr novinek

Programová oblast
 

Nalezeno 105 výsledkůNovinky

Nalezeno 105 výsledků
Řazení:

Nadace Open Society Fund Praha zveřejňuje žebříček pracovitosti českých poslanců Evropského parlamentu

Nadace Open Society Fund Praha zveřejňuje unikátní a v Česku poprvé sestavený žebříček hodnotící práci tuzemských poslanců Evropského parlamentu, a to za právě končící volební období. Výsledkem je srovnání jednotlivých poslanců vůči sobě navzájem a je z něj tedy patrné, jak který z nich pracoval.

>>

 

Novinářská cena 2013: Známe nominace v soutěžních kategoriích a vítěze ceny veřejnosti

Nadace Open Society Fund Praha představila nominace na vítěze v soutěži Novinářská cena 2013. V každé soutěžní kategorii nominovala nezávislá porota tři autorky či autory za konkrétní příspěvky přihlášené do soutěže. O prvním vítězi soutěže již také rozhodla veřejnost v online hlasování. Česko-slovenskou cenu veřejnosti za příspěvek, který měl za poslední rok největší společenský dopad, nebo zásadně přispěl k posílení práv občanů, získal Dušan Károlyi, který v týdeníku TREND popsal podivné finanční praktiky na Obchodní akademii v Košicích.

>>

 

O podporu v grantové výzvě Aktivní občan se uchází stovka projektů

Grantová výzva Aktivní občan, kterou Fond Otakara Motejla vyhlásil spolu s Nadací Karla Janečka, vzbudila nebývalý zájem. Přihlásilo se celkem 93 projektů z různých koutů České republiky. V rámci výzvy určené projektům, které usilují o zapojení občanů do veřejného života, bude rozděleno celkem 2 097 152 korun. Podané přihlášky ukazují širokou škálu nápadů, od zapojení seniorů do dění v obci, až po lokální kauzy, zaměřené na problematické, developerské projekty. Jména vítězných projektů budou zveřejněna nejpozději do konce května.

>>

 

Fond Otakara Motejla podporuje cenu Gratias Tibi pro mladé lidi

Fond Otakara Motejla podporuje cenu Gratias Tibi pro mladé lidi

Vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni vyhlašuje tento rok poprvé Cenu Gratias Tibi pro mladé lidi, kteří pozitivně ovlivňují život v komunitě nebo celé společnosti. Laureáti získají studijní pobyt v Norsku a budou se tak moci seznámit s životem a občanskými aktivitami svých vrstevníků. Fond Otakara Motejla je partnerem této ceny.

>>

 

Novinářská cena 2013: Začíná online hlasování o Česko-slovenské ceně veřejnosti

Nadace Open Society Fund Praha a Nadácia otvorenej spoločnosti ve spolupráci s českým Googlem dnes spouští online hlasování soutěže Novinářská cena 2013. O vítězi Česko-slovenské ceny veřejnosti rozhodnou Češi a Slováci na adrese http://hlasovani.novinarskacena.cz. Cenu získá jeden z deseti vybraných příspěvků, který měl za poslední rok největší společenský dopad, nebo který zásadně přispěl k posílení práv občanů.

>>

 

iHNed.cz: Romští studenti mohou získat stáž v prestižních firmách KPMG, Mariott Hotels nebo IBM

Projekt Nadace Open Society Fund Praha pomůže získat stáže desítce mladých Romů. Pokud se osvědčí, získají trvalou práci. Loni takto firmy zaměstnaly tři romské studentky.

Mladí Romové z celého Česka mohou získat placenou praxi v renomovaných firmách v Praze. Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s Velvyslanectvím USA a Americkou obchodní komorou právě startuje třetí ročník projektu nazvaného Mladí Romové a jejich perspektivy.

Zájemci získají během několika měsíců zkušenosti z mezinárodního prostředí, které jim mohou výrazně pomoci v budoucí kariéře. Stáže jsou určené především pro pro romské studenty, ale mohou se hlásit také již absolventi středních škol a učilišť ve věku do třiceti let.

 

Celý článek zde.

>>

 

iHNed.cz: Jsme na pokraji informační války, říká estonská šéfka informačních technologií

iHNed.cz: Jsme na pokraji informační války, říká estonská šéfka informačních technologií

Aet Rahe před týdnem prozářila konferenci k otevřeným datům státní správy, která proběhla v Praze. Mluvili jsme s ní o strachu z Ruska, kybernetické válce i o tom, jak se z Estonska stala Mekka digitálního světa.

Minulý týden proběhla na půdě Poslanecké sněmovny konference Otevřená data: chytřejší stát a lepší služby. Na pozvání Fondu Otakara Motejla a britského velvyslanectví se u tu objevily "datové celebrity" - celosvětově známé postavy, které se věnují otevírání státní správy. Dorazil Andrew Stott, zodpovědný za transparentnost v dobách premiéra Tonyho Blaira, charismatický John Sheridan z legislation.gov.uk nebo královský statistik Dev Virdee s elegantním turbanem.

 

Celý článek zde.

>>

 

Vyhlašujeme otevřené grantové kolo Nadačního fondu Hyundai pro rok 2014

Nadační fond Hyundai vyhlašuje další otevřené grantové kolo pro rok 2014, které administruje Nadace Open Society Fund Praha. Uzávěrka grantového kola je 22. dubna 2014 ve 24:00. Projektová žádost se vyplňuje elektronicky na stránkách granty.osf.cz. Před vyplněním formuláře je nutné organizaci žadatele do systému zaregistrovat. Pokyny pro vyplňování žádosti naleznete v příručce pro žadatele. Výsledky grantového kola budou zveřejněny ve druhé polovině června 2014.

>>

 

Technet iDnes.cz: Demokratický stát není možný bez otevřených dat. Česko zatím zaostává

Jak donutit vlády, aby o sobě řekly všechno? Jak zpřístupnit státní data v elektronické podobě? Jak může transparentní vládnutí pomoci občanům i firmám? Lze zveřejnit data a přitom ochránit soukromí? O těchto otázkách diskutovali odborníci i veřejnost na konferenci v Praze.

 

Celý článek naleznete zde.

>>

 

Hospodářské noviny: Otevřete data, naplníte pokladnu

Hospodářské noviny: Otevřete data, naplníte pokladnu

Vláda Bohuslava Sobotky musí během roku najít peníze na valorizaci penzí a dofinancování zdravotnictví. Jen tak se vyhne odvolávání slibů či zvyšování daní. Zavázala se také zefektivnit státní správu, zlepšit hospodaření a zastavit plýtvání s penězi daňových poplatníků. Máme proto pro ministry radu, jak zabít dvě mouchy jednou ranou. Otevřete data.

Statistiky, rozpočty, zakázky či třeba jízdní řády mají neocenitelnou hodnotu, publikuje-li je vláda volně na internetu ve strukturované a strojově čitelné podobě, jež umožní data kontrolovat, srovnávat a propojovat. Zpřístupnění dat ubere práci úředníkům, kteří teď musejí vyřizovat jednotlivé žádosti o informace občanů i napříč státní správou. Srovnání může přinést ohromné úspory v zakázkách a nákupech veřejného sektoru. A data lze i dále zpeněžit: vytvořit na nich nové aplikace a služby, a tím pádem i nová pracovní místa v byznysu.

 

Celý článek zde.

>>

 

 

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Podpořené publikace

Činnost a pracovitost českých europoslanců v období 2009–2014Nadace Open Society Fund Praha vydala unikátní a v Česku poprvé sestavený žebříček hodnotící práci tuzemských poslanců Evropského parlamentu za volební období 2009-2014.
 
Příručka datové žurnalistikyDatová žurnalistika, trend světových newsroomů, si do tuzemských redakcí teprve hledá cestu. Abychom tento rychle se rozvíjející fenomén přiblížili českým novinářům i dalším zájemcům, rozhodli jsme se vydat českou verzi The Data Journalism Handbook.
 
Manipulace na Pozemkovém fondu ČRTato mediální analýza vznikla v rámci soutěže Novinářská cena 2012. Analýza se věnuje sérii článků o Pozemkovém fondu, které publikoval redaktor Vojtěch Blažek ve spolupráci s dalšími novináři v Hospodářských novinách.
 

>>