Výběr publikací

Rok vydání
 
Programová oblast
 

Nalezeno 58 publikací

Publikace

Analýza zastoupení žen na kandidátních listinách pro krajské volby 2012

Analýza zastoupení žen na kandidátních listinách pro krajské volby 2012Analýza se detailně věnuje zastoupení a pořadí žen na kandidátních listinách pro krajské volby vybraných politických stran.

>>

 

Jak ztratit další generaci

Jak ztratit další generaciTisíce romských dětí končí v České republice na praktických školách, které jim dají jen podřadné vzdělání, a ovlivní tím celý jejich život. Toto jsou příběhy dětí i rodičů...

>>

 

Otevřená data: příležitost pro Českou republiku

Otevřená data: příležitost pro Českou republikuAktualizované vydání srozumitelného úvodu do tématu otevřených dat: proč jsou důležitá a jak je zavést.

>>

 

Analýza systémových chyb na poli exekucí

Analýza systémových chyb na poli exekucíAnalýza společnosti IuRe kriticky nahlíží na současný systém exekucí prováděných soukromými exekutory. Poukazuje na porušování zákonů ze strany exekutorů a navrhuje opatření k provedení reformy stávajícího systému.

>>

 

Novinářská cena 2011

Novinářská cena 2011Výběr příspěvků vítězných a nominovaných prací soutěže Novinářská cena 2011.

>>

 

Násilí z nenávisti, rasismus a média

Násilí z nenávisti, rasismus a média Sborník organizace In IUSTITIA se zabývá obrazem, který vytvářejí média, když informují o násilí z nenávisti. Obsahuje i praktické rady pro novináře.

>>

 

Otevřená data ve státní správě: Nová éra rozhodování

Otevřená data ve státní správě: Nová éra rozhodováníPublikace mapuje situaci otevřených dat v Česku a doporučuje kroky pro jejich rozšíření. Vedle analýzy studie představuje i dobrou praxi z Velké Británie.

>>

 

Jak ve vaší obci regulovat hazard

Jak ve vaší obci regulovat hazardPřehledná brožura o možnostech regulace hazardu z pozice obce, aktualizovaná k listopadu 2011.

>>

 

Výstupy projektu „Dopady ekonomické krize na občanskou společnost“

Výstupy projektu „Dopady ekonomické krize na občanskou společnost“Studie společnosti EEIP identifikuje skupiny obyvatel a oblasti v ČR, nejvíce ohrožené ekonomickou krizí.

>>

 

Klíč k posílení Integrační politiky obcí – sociální vyloučení Romů a česká společnost

Klíč k posílení Integrační politiky obcí – sociální vyloučení Romů a česká společnostAnalýza Otevřené společnosti přináší konkrétní doporučení integračních strategií obcí v ČR.

>>

 

Strana 2 z 6

«ZačátekPředchozí123456DalšíKonec» všechny novinky

Podpořené publikace

Činnost a pracovitost českých europoslanců v období 2009–2014Nadace Open Society Fund Praha vydala unikátní a v Česku poprvé sestavený žebříček hodnotící práci tuzemských poslanců Evropského parlamentu za volební období 2009-2014.
 
Příručka datové žurnalistikyDatová žurnalistika, trend světových newsroomů, si do tuzemských redakcí teprve hledá cestu. Abychom tento rychle se rozvíjející fenomén přiblížili českým novinářům i dalším zájemcům, rozhodli jsme se vydat českou verzi The Data Journalism Handbook.
 
Manipulace na Pozemkovém fondu ČRTato mediální analýza vznikla v rámci soutěže Novinářská cena 2012. Analýza se věnuje sérii článků o Pozemkovém fondu, které publikoval redaktor Vojtěch Blažek ve spolupráci s dalšími novináři v Hospodářských novinách.
 

>>