Výběr publikací

Rok vydání
 
Programová oblast
 

Nalezeno 57 publikací

Publikace

Jak ztratit další generaci

Jak ztratit další generaciTisíce romských dětí končí v České republice na praktických školách, které jim dají jen podřadné vzdělání, a ovlivní tím celý jejich život. Toto jsou příběhy dětí i rodičů...

>>

 

Otevřená data: příležitost pro Českou republiku

Otevřená data: příležitost pro Českou republikuAktualizované vydání srozumitelného úvodu do tématu otevřených dat: proč jsou důležitá a jak je zavést.

>>

 

Analýza systémových chyb na poli exekucí

Analýza systémových chyb na poli exekucíAnalýza společnosti IuRe kriticky nahlíží na současný systém exekucí prováděných soukromými exekutory. Poukazuje na porušování zákonů ze strany exekutorů a navrhuje opatření k provedení reformy stávajícího systému.

>>

 

Novinářská cena 2011

Novinářská cena 2011Výběr příspěvků vítězných a nominovaných prací soutěže Novinářská cena 2011.

>>

 

Násilí z nenávisti, rasismus a média

Násilí z nenávisti, rasismus a média Sborník organizace In IUSTITIA se zabývá obrazem, který vytvářejí média, když informují o násilí z nenávisti. Obsahuje i praktické rady pro novináře.

>>

 

Otevřená data ve státní správě: Nová éra rozhodování

Otevřená data ve státní správě: Nová éra rozhodováníPublikace mapuje situaci otevřených dat v Česku a doporučuje kroky pro jejich rozšíření. Vedle analýzy studie představuje i dobrou praxi z Velké Británie.

>>

 

Jak ve vaší obci regulovat hazard

Jak ve vaší obci regulovat hazardPřehledná brožura o možnostech regulace hazardu z pozice obce, aktualizovaná k listopadu 2011.

>>

 

Výstupy projektu „Dopady ekonomické krize na občanskou společnost“

Výstupy projektu „Dopady ekonomické krize na občanskou společnost“Studie společnosti EEIP identifikuje skupiny obyvatel a oblasti v ČR, nejvíce ohrožené ekonomickou krizí.

>>

 

Klíč k posílení Integrační politiky obcí – sociální vyloučení Romů a česká společnost

Klíč k posílení Integrační politiky obcí – sociální vyloučení Romů a česká společnostAnalýza Otevřené společnosti přináší konkrétní doporučení integračních strategií obcí v ČR.

>>

 

Legislativní možnosti podpory aktivního otcovství

Legislativní možnosti podpory aktivního otcovstvíStudie Otevřené společnosti navrhuje opatření, jež by v ČR přispěla k podpoře aktivního otcovství.

>>

 

Strana 2 z 6

«ZačátekPředchozí123456DalšíKonec» všechny novinky

Podpořené publikace

Příručka datové žurnalistikyDatová žurnalistika, trend světových newsroomů, si do tuzemských redakcí teprve hledá cestu. Abychom tento rychle se rozvíjející fenomén přiblížili českým novinářům i dalším zájemcům, rozhodli jsme se vydat českou verzi The Data Journalism Handbook.
 
Manipulace na Pozemkovém fondu ČRTato mediální analýza vznikla v rámci soutěže Novinářská cena 2012. Analýza se věnuje sérii článků o Pozemkovém fondu, které publikoval redaktor Vojtěch Blažek ve spolupráci s dalšími novináři v Hospodářských novinách.
 
Monitorovací zpráva občanské společnosti o plnění národní strategie integrace Romů a akčního plánu Dekády v České republice v roce 2012Cílem této zprávy, jež byla iniciována nadací Sekretariátu Dekády romské inkluze a provedena koalicí českých nevládních organizací, je poskytnout nezávislé zhodnocení postupu České republiky v dosahování cíle romské inkluze v souladu s jeho definicí v Koncepci romské integrace/české NRIS.
 

>>