Výběr publikací

Rok vydání
 
Programová oblast
 

Nalezeno 59 publikací

Publikace

Analýza nominací žen do senátních voleb 2012

Analýza nominací žen do senátních voleb 2012V roce 2010 bylo do Senátu nominováno celkem 16,3% žen. Letošní situace je příznivější, strany nominovaly celkově 18% žen.

>>

 

Analýza zastoupení žen na kandidátních listinách pro krajské volby 2012

Analýza zastoupení žen na kandidátních listinách pro krajské volby 2012Analýza se detailně věnuje zastoupení a pořadí žen na kandidátních listinách pro krajské volby vybraných politických stran.

>>

 

Jak ztratit další generaci

Jak ztratit další generaciTisíce romských dětí končí v České republice na praktických školách, které jim dají jen podřadné vzdělání, a ovlivní tím celý jejich život. Toto jsou příběhy dětí i rodičů...

>>

 

Otevřená data: příležitost pro Českou republiku

Otevřená data: příležitost pro Českou republikuAktualizované vydání srozumitelného úvodu do tématu otevřených dat: proč jsou důležitá a jak je zavést.

>>

 

Analýza systémových chyb na poli exekucí

Analýza systémových chyb na poli exekucíAnalýza společnosti IuRe kriticky nahlíží na současný systém exekucí prováděných soukromými exekutory. Poukazuje na porušování zákonů ze strany exekutorů a navrhuje opatření k provedení reformy stávajícího systému.

>>

 

Novinářská cena 2011

Novinářská cena 2011Výběr příspěvků vítězných a nominovaných prací soutěže Novinářská cena 2011.

>>

 

Násilí z nenávisti, rasismus a média

Násilí z nenávisti, rasismus a média Sborník organizace In IUSTITIA se zabývá obrazem, který vytvářejí média, když informují o násilí z nenávisti. Obsahuje i praktické rady pro novináře.

>>

 

Otevřená data ve státní správě: Nová éra rozhodování

Otevřená data ve státní správě: Nová éra rozhodováníPublikace mapuje situaci otevřených dat v Česku a doporučuje kroky pro jejich rozšíření. Vedle analýzy studie představuje i dobrou praxi z Velké Británie.

>>

 

Jak ve vaší obci regulovat hazard

Jak ve vaší obci regulovat hazardPřehledná brožura o možnostech regulace hazardu z pozice obce, aktualizovaná k listopadu 2011.

>>

 

Výstupy projektu „Dopady ekonomické krize na občanskou společnost“

Výstupy projektu „Dopady ekonomické krize na občanskou společnost“Studie společnosti EEIP identifikuje skupiny obyvatel a oblasti v ČR, nejvíce ohrožené ekonomickou krizí.

>>

 

Strana 2 z 6

«ZačátekPředchozí123456DalšíKonec» všechny novinky

Podpořené publikace

Jak otevírat data?Příručka Jak otevírat data je určena starostům, úředníkům, programátorům, laikům a všem, kteří chtějí ve svém úřadě či obci otevírat data. Je rádcem pro začátečníka, ale současně dovede navést k cíli a inspirovat i odborníka na otevřená data.
 
Činnost a pracovitost českých europoslanců v období 2009–2014Nadace Open Society Fund Praha vydala unikátní a v Česku poprvé sestavený žebříček hodnotící práci tuzemských poslanců Evropského parlamentu za volební období 2009-2014.
 
Příručka datové žurnalistikyDatová žurnalistika, trend světových newsroomů, si do tuzemských redakcí teprve hledá cestu. Abychom tento rychle se rozvíjející fenomén přiblížili českým novinářům i dalším zájemcům, rozhodli jsme se vydat českou verzi The Data Journalism Handbook.
 

>>