Výběr publikací

Rok vydání
 
Programová oblast
 

Nalezeno 60 publikací

Publikace

Česká justice - boj o vše

Česká justice - boj o všeČesko potřebuje vytvořit materiálně a institucionálně nezávislou moc soudní a akceschopnou veřejnou žalobu.

>>

 

Analýza nominací žen do senátních voleb 2012

Analýza nominací žen do senátních voleb 2012V roce 2010 bylo do Senátu nominováno celkem 16,3% žen. Letošní situace je příznivější, strany nominovaly celkově 18% žen.

>>

 

Analýza zastoupení žen na kandidátních listinách pro krajské volby 2012

Analýza zastoupení žen na kandidátních listinách pro krajské volby 2012Analýza se detailně věnuje zastoupení a pořadí žen na kandidátních listinách pro krajské volby vybraných politických stran.

>>

 

Jak ztratit další generaci

Jak ztratit další generaciTisíce romských dětí končí v České republice na praktických školách, které jim dají jen podřadné vzdělání, a ovlivní tím celý jejich život. Toto jsou příběhy dětí i rodičů...

>>

 

Otevřená data: příležitost pro Českou republiku

Otevřená data: příležitost pro Českou republikuAktualizované vydání srozumitelného úvodu do tématu otevřených dat: proč jsou důležitá a jak je zavést.

>>

 

Analýza systémových chyb na poli exekucí

Analýza systémových chyb na poli exekucíAnalýza společnosti IuRe kriticky nahlíží na současný systém exekucí prováděných soukromými exekutory. Poukazuje na porušování zákonů ze strany exekutorů a navrhuje opatření k provedení reformy stávajícího systému.

>>

 

Novinářská cena 2011

Novinářská cena 2011Výběr příspěvků vítězných a nominovaných prací soutěže Novinářská cena 2011.

>>

 

Násilí z nenávisti, rasismus a média

Násilí z nenávisti, rasismus a média Sborník organizace In IUSTITIA se zabývá obrazem, který vytvářejí média, když informují o násilí z nenávisti. Obsahuje i praktické rady pro novináře.

>>

 

Otevřená data ve státní správě: Nová éra rozhodování

Otevřená data ve státní správě: Nová éra rozhodováníPublikace mapuje situaci otevřených dat v Česku a doporučuje kroky pro jejich rozšíření. Vedle analýzy studie představuje i dobrou praxi z Velké Británie.

>>

 

Jak ve vaší obci regulovat hazard

Jak ve vaší obci regulovat hazardPřehledná brožura o možnostech regulace hazardu z pozice obce, aktualizovaná k listopadu 2011.

>>

 

Strana 2 z 6

«ZačátekPředchozí123456DalšíKonec» všechny novinky

Podpořené publikace

Mladí lidé a veřejné politiky v České republiceV České republice proběhl rozsáhlý výzkum zaměřený na mladé lidi. Cílem bylo poskytnout přehled o různých oblastech státní politiky, která ovlivňuje životy mládeže. Výzkumníci se zaměřili na oblast formálního i neformálního vzdělávání, zaměstnanosti, zdraví, sociální oblast a oblast bydlení.
 
Jak otevírat data?Příručka Jak otevírat data je určena starostům, úředníkům, programátorům, laikům a všem, kteří chtějí ve svém úřadě či obci otevírat data. Je rádcem pro začátečníka, ale současně dovede navést k cíli a inspirovat i odborníka na otevřená data.
 
Činnost a pracovitost českých europoslanců v období 2009–2014Nadace Open Society Fund Praha vydala unikátní a v Česku poprvé sestavený žebříček hodnotící práci tuzemských poslanců Evropského parlamentu za volební období 2009-2014.
 

>>